Geyer Music Factory 2016 „Rodziny”

0
141

Geyer Music Factory 2016 „Rodziny”

Cykl letnich koncertów na dziedzińcu Białej Fabryki Ludwika Geyera

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ul. Piotrkowska 282

 

1 lipca 2016, g. 21.00 – Waglewski  „Matka, Syn, Bóg”

Wojciech Waglewski – gitary

Piotr Waglewski „Emade” – saksofon

Bartosz Waglewski „Fisz” – śpiew

Mariusz Obijalski – gitara basowa

Anna Prokopczuk – perkusja

 

Po pięciu latach od wydania platynowej „Męskiej Muzyki” z nowym albumem powrócił projekt Waglewski Fisz Emade. Płyta „Matka, Syn, Bóg” ukazała się 25 października 2013 i bardzo szybko trafiła na czołowe miejsca list sprzedaży. Kilka dni po premierze singiel promocyjny pt. „Ojciec” trafił na 1. miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego!

Album „Matka, Syn, Bóg” powstawał od kwietnia do sierpnia 2013. Jego producentem muzycznym jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon (Mitch&Mitch), wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu) i Stefan Wesołowski – instrumenty smyczkowe.

Wojciech Waglewski o płycie: „Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie… zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowym projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade… W związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał, biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory…”.

 

Organizator: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Kreacja artystyczna Geyer Music Factory: Tomasz Gołębiewski Q4Q Impresariat Artystyczny

Koncerty współfinansowane ze środków Miasta Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj