Leszko & Piątek Band – Geyer Music Factory

0
201

To będzie uczta dla tych wszystkich, którzy kochają piosenki Marka Grechuty.

14.07.2017 r. Leszko & Piątek Band

Karolina Leszko – śpiew

Paweł Piątek – fortepian

Leszek Szczerba – saksofon

Józef  Michalik – kontrabas

Sławek Berny – perkusja

Duet Leszko & Piątek to projekt artystyczny, który powstał kilka lat temu z inicjatywy pani Danuty Grechuty.

Karolina Leszko jest laureatką I nagrody w II edycji „Konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty” (2009) odbywającego się corocznie w Krakowie w ramach Grechuta Festival. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalną karierę rozwija nie tylko w Polsce, w 2013 nawiązała stałą współpracę z kilkoma renomowanymi orkiestrami w Norwegii, m. in. Dragefjellets Musikkorps z Bergen.

Paweł Piątek jest znanym krakowskim muzykiem, aranżerem oraz kompozytorem, współpracuje z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej – m. in. Januszem Radkiem, Grzegorzem Turnauem, Jackiem Wójcickim. Pisze muzykę teatralną, prowadzi własne studio nagrań. Był wieloletnim pianistą zespołu Anawa a od 2008 opiekuje się stroną muzyczną Grechuta Festival.

Recital łączy zarówno „złote przeboje” takie jak „Niepewność”, czy „Dni, których nie znamy”, jak i piosenki mniej znane – np. „Nie dotykaj dzikich róż”.

Godz. 20.00 oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”, kurator Lidia Zganiacz

 

Geyer Music Factory

Piotrkowska 282

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Koncert od godziny 21

Bilety w kasie muzeum i www.bilety24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj