Małgorzata Walewska i Gary Guthman

0
183
Małgorzata Walewska i Gary Guthman

Małgorzata Walewska i Gary Guthman w ramach świątecznej trasy koncertowej w Łodzi.

12.12.2017 Teatr Muzyczny godzina 20.

Spotkanie dwóch osobowości scenicznych na wspólnym koncercie to mieszanka wybuchowa.

Słynna polska Diva i Amerykański Mistrz Swingu w świątecznym programie .

Bilety do nabycia w kasie Teatru Muzycznego oraz na portalu biletowym

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-walewska-gary-guthman-jazz-quartet-35830?id=174447

MAŁGORZATA WALEWSKA I GARY GUTHMAN W ŚWIĄTECZNEJ TRASIE KONCERTOWEJ PO POLSCE

Znakomita polska mezzosopranistka Małgorzata Walewska i amerykański trębacz Gary Guthman to gwiazdy koncertu Christmas Songs, z którym w grudniu 2017 wyruszą w świąteczną trasę koncertową po Polsce. Ich występ jest wyjątkowym połączeniem najwyższej formy klasyki operowej i jazzu. Solistom towarzyszyć będą znakomici muzycy z Gary Guthman Jazz Quartet – Wojtek Gogolewski na fortepianie, Paweł Pańta na gitarze basowej i kontrabasie oraz Cezary Konrad na perkusji. Trasa obejmie takie miasta jak: Ostrowiec Świętokrzyski, Toruń, Łódź, Zabrze, Gdańsk, Szczecin, Wrocław i Warszawę.

W programie koncertu spotkają się dwie muzyczne tradycje – polska i amerykańska. Będzie można usłyszeć kolędy, takie jak Lulajże Jezuniu czy Mizerna cicha i najbardziej znane anglojęzyczne piosenki bożonarodzeniowe, jak Let it Snow czy Santa Claus Is Coming to Town.

Oto jak Małgorzata Walewska mówi o współpracy z Garym i jego kwartetem: “W moim kalendarzu te koncerty widnieją jako “Święta z Garym“. Bardzo się cieszę na ten projekt ponieważ mam możliwość spędzić dużo czasu z fascynującymi muzykami jazzowymi. Uczę się od nich innego podejścia do sztuki niż w świecie klasycznym, gdzie wszystko jest od dawna zaplanowane. Muszę się otworzyć na swobodę, na improwizację, a mam szczęście uczyć się od najlepszych! Myślę, że współpraca z Garym Guthmanem rozwinie mnie jako artystkę w zupełnie nowym kierunku. Jest to niebywale inspirujące!”, i dodaje “Uważam, że bilet na ten koncert jest najlepszym prezentem mikołajkowym jaki można dać ukochanej osobie!”. Gary Guthman na pytanie jak się pracuje z diwą operową odpowiada: “Wiemy, że diwy operowe są w stanie wszystko poświęcić dla swojego talentu. Małgorzata Walewska jest jedną z najbardziej oddanych artystek jakie znam, i nie chodzi mi tylko o doskonalenie warsztatu wokalnego, lecz także o przyjmowanie nowych wyzwań artystycznych”

 Koncert Christmas Songs wprowadza w gwiazdkową atmosferę i znakomity nastrój, jest idealną okazją do poczucia magii Świąt w przed-wigilijnym stresie!

DATY I MIEJSCA KONCERTÓW

10.12.2017, godz 17:00, Ostrowiec Świętokrzyski / MCK, ul. Aleja 3 Maja 6

11.12.2017, godz 20:00, Toruń / CKK Jordanki, ul. Aleja Solidarności 1-3

12.12.2017, godz 20:00,  Łódź / Teatr Muzyczny, ul. Północna 47/51

13.12.2017, godz 19:00, Zabrze / Dom Muzyki i Tańca, ul. Gen. De Gaulle’a 17

14.12.2017, godz. 20:00, Gdańsk / Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1

16.12.2017, godz. 20:00, Szczecin / Filharmonia w Szczecinie, ul. Małopolska 48

19.12.2017, godz 20:00, Wrocław / Teatr Muzyczny Capitol, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67

22.12.2017, godz 19:00, Warszawa / Teatr 6.piętro, Plac Defilad 1, PKiN

Małgorzata Walewska

Małgorzata Walewska jest jedną z najbardziej uznanych polskich mezzosopranistek. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie profesor Haliny Słonickiej. Jest laureatką oraz finalistką wielu międzynarodowych konkursów m.in.: A. Krausa w Las Palmas, L. Pavarottiego w Filadelfii, St. Moniuszki w Warszawie i Belvedere w Wiedniu. Wystąpiła na scenach ponad 30 słynnych teatrów takich jak nowojorska Metropolitan Opera, San Francisco Opera, Seattle Opera, londyńska Covent Garden, wiedeńska Staatsoper, Teatro Real w Madrycie, Deutsche Oper w Berlinie czy Teatro de Bellas Artes w Meksyku. Do popisowych ról Małgorzaty Walewskiej należą partie m.in.: Amneris (Aida), Azucena (Trubadur), Ulryka (Bal maskowy), Carmen, Eboli (Don Carlos), Kundry (Parsifal), Santuzza (Rycerskość wieśniacza) czy Hrabina (Dama pikowa). W 2014 roku Małgorzata Walewska została mianowana Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. W 2016 roku artystka otrzymała nadawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złoty Medal Gloria Artis, podkreślający jej wybitny wkład w rozwój kultury polskiej.

 

Gary Guthman

Gary Guthman, kompozytor, aranżer, orkiestrator, trębacz. Wielokrotnie współpracował jako lider i solista z takimi zespołami jak: Stan Kenton, Louis Bellson, Dorsey Brothers Big Band, Clark Terry oraz Bee Gees, a także z artystami jak m.in.: Tom Jones, Aretha Franklin, Paul Anka, Ginger Rogers, Dionne Warwick, Frankie Avalon, Burt Bacharach, Tony Bennett, Roger Whitaker, Michel Legrand, Neil Sadaka, Michael Bublé. Napisał i zorkiestrował setki aranżacji wykonywanych przez najlepsze orkiestry amerykańskie i kanadyjskie takie jak: Toronto Symphony, National Arts Centre Orchestra, Winnipeg Symphony, Vancouver Symphony, Calgary Philharmonic, Portland Symphony, Austin Symphony, New York Pops (Carnegie Hall). Z jego aranżacji korzystały m.in.: National Champion Bands and Orchestras i Stan Kenton Orchestra (1975-1980), oraz programy takie jak ITV In Concert Series.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj