Michał Wróblewski trio – koncert w Łodzi

0
115

Sklep ”Ale Jazz!” ( ul.Rewolucji 1905 r. 78/80 ) zaprasza w piątek 7 listopada o godz. 19.00 wszystkich miłośników muzyki przez duże M na koncert niezwykle utalentowanego jazzowego pianisty i kompozytora Michała Wróblewskiego. Towarzyszyć mu będą członkowie jego stałego tria – Michał Jaros na kontrabasie i Sebastian Kuchczyński na perkusji.

Bilety w cenie 40 zł i 30 zł

(emeryci, studenci, uczniowie) można nabyć i zarezerwować w ”Ale Jazz!”.

Michał Wróblewski jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W grudniu 2010 roku zadebiutował ze swoim triem, zdobywając I nagrodę w konkursie młodych zespołów jazzowych ”Jazz Juniors” w Krakowie i nagrywając debiutancki album ”I Remember”. Jest laureatem Transatlantyk-Instant Composition Contest oraz fina- listą Nottingham International Jazz Piano Competition 2012. Jego druga płyta ”Jazz i Orkiestra” to około godzinna suita na kwartet jazzowy ( Michał Wróblewski, Maciej Obara, Michał Jaros, Michał Miś- kiewicz ) i orkiestrę symfoniczną. Premiera albumu odbyła się w lipcu 2013 roku z udziałem legendarnego saksofonisty Zbigniewa Namysłowskiego w Filharmonii Gorzowskiej.  Album był również dystrybuowany wśród prenumeratorów ”Jazz Forum”. W listopadzie 2013 roku trio Michał Wróblewskiego odbyło bardzo udaną trasę koncertową z Terence’em Blanchardem, gigantem jazzowej trąbki i światowej sławy kompozytorem muzyki filmowej.W tym roku Stowarzyszenie Jazzowe ”Melomani”, które przyznaje Oskary Jazzowe, nominowało Michała Wróblewskiego obok Dominika Wani i Nikoli Kołodziejczyka do nagrody dla Nadziei Melomanów.

OkKoncert w ”Ale Jazz!” wypełnią przede wszystkim utwory z bardzo udanej trzeciej płyty w dyskografii 31-letniego pianisty pt.”City Album”, która miała swoją premierę 25 sierpnia.

Andrzej Woszczyk

menedżer ”Ale Jazz!”

( 42 ) 636 08 90

zdjecie: www.michalwroblewski.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj